Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napady na sklepy

Data publikacji 11.12.2013

Kara nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić 29-letniemu Krzysztofowi M. Mężczyzna podejrzany jest o trzy napady na sklepy spożywcze oraz kradzież. Napastnik grożąc nożem pracownicom sklepu kradł kasy fiskalne z pieniędzmi. Podejrzany w chwili popełniania przestępstw miał naciągniętą na głowę kominiarkę. Policjanci prowadzący sprawę zabezpieczyli nóż, kominiarkę oraz kasy fiskalne pochodzące z przestępstw. 29-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Mężczyzna w przeszłości był notowany za kradzieże.

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu oraz policjanci Wydziału Życia i Zdrowia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 29-letniego Krzysztofa M. Mężczyzna podejrzany jest o trzy napady na sklepy spożywcze oraz kradzież. Do zdarzeń doszło w listopadzie br., w miejscowościach: Bredynki, Kolno, Biskupiec. Z ustaleń policjantów wynika, że napastnik w każdym przypadku działał w ten sam sposób. Zamaskowany wchodził do sklepu w momencie, gdy w jego wnętrzu nie było klientów i grożąc sprzedawczyni nożem żądał wydania pieniędzy. Po chwili zabierał ze sklepów kasy fiskalne z pieniędzmi i uciekał z miejsca zdarzenia.

Policjanci pracujący nad tą sprawą zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na wytypowanie i zatrzymanie 9 grudnia br. podejrzanego. Okazał się nim 29-letni Krzysztof M. mieszkaniec gminy Biskupiec.

Mężczyzna z miejsca zamieszkania trafił prosto do policyjnego aresztu. Podczas przeprowadzonych czynności policjanci znaleźli w pojeździe podejrzanego czarną kominiarkę oraz nóż, którym posługiwał się sprawca. Wczoraj została przeprowadzona wizja lokalna z podejrzanym. Mężczyzna wskazał miejsca, gdzie wyrzucił puste kasy fiskalne. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec gminy Biskupiec był już w przeszłości notowany za kradzieże.

Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał do zarzucanych mu czynów. Motywem jego działania był brak pieniędzy na bieżące wydatki.

Prokurator oraz policjanci prowadzący sprawę będą wnioskować o tymczasowy aresztowanie podejrzanego. Kodeks karny za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę nawet 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony