Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty za oszustwo na „pielęgniarkę”

Data publikacji 11.12.2013

Szczecineccy kryminalni zatrzymali oszustkę działającą metodą "na pielęgniarkę". Jej ofiarą stała się 89-letnia mieszkanka powiatu szczecineckiego. Kobieta po felernej wizycie "pielęgniarki" straciła ponad 27 tys. złotych.

W sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pieniędzy z mieszkania, w którym kilka godzin wcześniej złożyła wizytę kobieta podszywająca się pod pielęgniarkę. Młoda kobieta podająca się za pielęgniarkę chciała pomóc 89-letniej kobiecie w uzyskaniu opieki lekarskiej i rehabilitacji. Kobieta wpuściła do mieszkania oszustkę, a następnie wypłaciła jej 1200 zł wynagrodzenia za wizytę. Kobiety  umówiły się  też na kolejne spotkanie.

Po wyjściu oszustki właścicielka mieszkania zorientowała się, że z miejsca, z którego wcześniej wyciągała pieniądze, zniknęły jej pozostałe oszczędności. W sumie łupem oszustki padło ponad 27 tys. złotych.

Analizując sposób działania, mundurowi nie mieli wątpliwości, że sprawczynią tej kradzieży jest 39-letnia mieszkanka powiatu szczecineckiego, która w listopadzie w centrum Szczecinka, działając w ten sam sposób, okradła starszą kobietę na kwotę 3 tys. złotych.

39-latka  została zatrzymana. Usłyszała już zarzut kradzieży i oszustwa, za co grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na fakt, iż kobieta praktykowała swój „nieuczciwy” proceder również na terenie ościennych powiatów, najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony