Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowa oszustka w rękach wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 11.12.2013

Na portalu aukcyjnym oferowała do sprzedaży telefony komórkowe. Po przelaniu pieniędzy od klientów, nie przesyłała zakupionego towaru. W ten sposób wyłudziła pieniądze od, co najmniej kilkunastu osób. Jak się okazało wcześniej już była karana za podobne przestępstwa. 20 – latce, zatrzymanej przez wałbrzyskich policjantów, grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy miejskiej, w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali podejrzaną o oszustwa na jednym z portali internetowych. Zatrzymana, to 20 – letnia kobieta.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymana mieszkanka Wałbrzycha oferowała do sprzedaży na jednym z portali internetowych telefony komórkowe, w cenach od stu do kilkuset złotych. W ten sposób, nie wywiązując się z transakcji, kobieta oszukała co najmniej kilkanaście osób. Po przelaniu pieniędzy przez swoich klientów, nie przesyłała zakupionego towaru.

Zatrzymanej, na chwilę obecną przedstawiono już dziewięć zarzutów oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jak się okazało, to nie pierwsze oszustwa, która kobieta ma na swoim koncie.

Za czyny, o które jest podejrzana, grozi jej teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony