Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka

Data publikacji 11.12.2013

Wczoraj (10 grudnia 2013 r.) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali fałszywego wnuczka. Wpadł, gdy przyjechał odebrać pieniądze od starszej kobiety. Za oszustwo może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się po południu, wówczas jedna z bydgoszczanek otrzymała telefon z prośbą o pożyczenie 20 tys. złotych. Rozmówca podawał się za jej wnuczka. Jednak kobieta zorientowała się, że może być to oszust. Postanowiła to sprawdzić i skontaktowała się z prawdziwym wnuczkiem. Wtedy jej przypuszczenia potwierdziły się.

O zaistniałej sytuacji zostali szybko powiadomieni śródmiejscy policjanci. 35-latek został zatrzymany przy próbie odebrania gotówki. Zaskoczony, trafił za kratki policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci będą ustalać czy nie jest to jedyna osoba zamieszana w ten przestępczy proceder. Niewykluczone, że mężczyzna może mieć na swoim koncie o wiele więcej tego typu przestępstw.

Dzisiaj podejrzany został doprowadzony do prokuratora, który zadecyduje o jego dalszym losie. Funkcjonariusze wnioskują o tymczasowy areszt.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka

Opis filmu: oszustwa na wnuczka

Pobierz plik Policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka (format mp4 - rozmiar 3.16 MB)

Powrót na górę strony