Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany ENA i zlikwidowana linia produkcyjna metamfetaminy

Data publikacji 12.12.2013

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami dokonanymi na terenie Czech. Mężczyzna podejrzewany jest też o produkcję metamfetaminy na terenie Polski. Funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną tego narkotyku oraz gotowe wyprodukowane już tam środki odurzające.

Policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców wspierani przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu oraz policjantów Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych działań, namierzyli i zatrzymali po pościgu mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami dokonanymi na terenie Czech oraz podejrzewanego o produkcję środków odurzających na terenie Polski. Zatrzymany, 29-letni obywatel Czech, trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło 11 grudnia 2013 r. w godzinach rannych, w rejonie jednej z miejscowości powiatu trzebnickiego. Poszukiwany mężczyzna wpadł w ręce policjantów po pościgu, na jednej ze stacji paliw. Wcześniej uciekając przed funkcjonariuszami, nie reagował nawet na oddane przez nich strzały. Podczas podjętej przez podejrzanego próby ucieczki, mężczyzna uszkodził jeden z dystrybutorów znajdujących się na stacji paliw. Próbował też wcześniej najechać na funkcjonariuszy. Z uwagi na podejrzenie, iż ten niebezpieczny przestępca może posiadać broń, w czynnościach związanych z zatrzymaniem uczestniczyli policyjni antyterroryści.

Poszukiwany, przy którym po zatrzymaniu policjanci znaleźli pistolet wraz z amunicją, jak się okazało gazowy, oprócz przestępstw, których dopuścił się na terenie Czech, podejrzewany był też m.in. o produkcję na terenie Polski narkotyków w postaci metamfetaminy, które m.in. mogły również trafiać do osób wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich z Polski i Czech.

W wyniku działań operacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalono, że na terenie gminy Długołęka, prawdopodobnie produkowane są narkotyki. Po wejściu na teren jednej z tamtejszych prywatnych posesji, w garażu i domu policjanci znaleźli i zabezpieczyli kompletną linię technologiczną do produkcji metamfetaminy, w tym m.in. odczynniki, naczynia laboratoryjne, różnego rodzaju pojemniki z substancjami chemicznymi oraz inne urządzenia i przedmioty służące do produkcji narkotyków.

Zabezpieczono także wyprodukowaną tam metamfetaminę, z której można było uzyskać około 2,5 tys. porcji handlowych. Jak szacują jednak policjanci, z zabezpieczonych na miejscu półproduktów, można było wytworzyć w tym miejscu kilkanaście razy więcej narkotyków.

W wyniku dalej prowadzonych działań, policjanci zatrzymali także 30-letnią kobietę, również obywatelkę Czech, która podejrzewana jest przez funkcjonariuszy o współudział w tym przestępczym procederze. Obecnie policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Film Zatrzymany poszukiwany ENA i zlikwidowana linia produkcyjna metamfetaminy

Pobierz plik Zatrzymany poszukiwany ENA i zlikwidowana linia produkcyjna metamfetaminy (format mp4 - rozmiar 7 MB)

Powrót na górę strony