Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rosiczki przykrywką dla uprawy konopi

Data publikacji 12.12.2013

Policjanci z Olsztyna i z Barczewa na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Nielegalne rośliny rosły w specjalnym namiocie tuż obok sadzonek rosiczek. Policjanci zabezpieczyli blisko 30 roślin oraz kompletną linię technologiczną – lampy, czujniki, wentylatory, filtry. W ręce policjantów trafiła 31-letnia właścicielka ośrodka i jej o rok młodszy kuzyn. 30-latek usłyszał zarzut uprawy konopi. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, rozpracowując środowisko przestępcze zajmujące się przestępczością narkotykową, ustalili, że na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu olsztyńskiego może znajdować się plantacja konopi indyjskich.

W poniedziałek po południu policjanci z KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Barczewie przeszukali pomieszczenia ośrodka. W piwnicy jednego z budynków kryminalni znaleźli kilkadziesiąt roślin doniczkowych – rosiczek i innych. Jak się okazało, była to tylko przykrywka dla uprawy marihuany.

Za kolejnymi drzwiami funkcjonariusze odkryli namiot, a w nim blisko 30 roślin konopi. Policjanci zabezpieczyli rośliny, kompletną linię technologiczną – lampy, czujniki, wentylatory, filtry, a także laptopa i telefon.

W ręce policjantów trafiła 31-letnia właścicielka ośrodka oraz jej o rok młodszy kuzyn. Mężczyzna przyznał się do uprawy środków odurzających i to on usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w tej sprawie mają do wyjaśniania jeszcze kilka wątków, m.in. gdzie miały trafiać narkotyki, czy 30-latek, pracując na co dzień w firmie przewozowej, mógł wykorzystywać charakter swojej pracy do transportu niedozwolonych środków. 

(KWP w Olsztynie / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.83 MB)

Powrót na górę strony