Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„NYSA” uderza w przestępczość samochodową

Zabezpieczone cztery luksusowe samochody osobowe o wartości kilkuset tysięcy złotych, 3 osoby zatrzymane - to efekt działań zgorzeleckich funkcjonariuszy polsko-niemieckiej policyjnej grupy NYSA. Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze polsko-niemieckiej policyjnej grupy NYSA prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość samochodową. Podczas działań zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże i paserstwa luksusowych samochodów osobowych.

11 grudnia bieżącego roku policjanci z grupy NYSA rozpoczęli przeszukania kilku posesji znajdujących się na terenie powiatu zgorzeleckiego, na których miały znajdować się pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci znaleźli luksusowe samochody osobowe z przerobionymi polami numerycznymi. Zatrzymali także trzech mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w wieku od 25 do 35 lat, podejrzanych o przestępstwa samochodowe. Policjanci ustali, iż pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec.

Policjanci odzyskali łącznie cztery luksusowe samochody osobowe o wartości kilkuset tysięcy złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, m.in. ustalają czy zatrzymani mężczyźni mają na koncie inne przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony