Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 12.12.2013

Lubelscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą, który przechowywał nielegalną broń i amunicję. 51-latek na strychu swojego domu oraz w stodole ukryte miał kilka jednostek broni palnej oraz amunicję. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek opolscy policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do Sylwestra K. – 51 - letniego mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą. W oparciu o posiadane informacje policjanci przypuszczali, że mężczyzna może posiadać broń.

Na strychu mieszkania oraz w stodole funkcjonariusze znaleźli strzelbę gładkolufową wraz z magazynkiem, dwa karabiny oraz pistolet - dwulufową samoróbkę. Oprócz broni zabezpieczono również 227 sztuk amunicji do broni palnej różnego kalibru. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że znaleziona broń oraz amunicja należały Sylwestra K.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony