Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał w Internecie broń, a jego brat miał narkotyki

Data publikacji 12.12.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu przysuskiego. Za przestępstwa, których się dopuścili zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze - jeden z nich trafił na 2 miesiące do aresztu, a jego brat ma policyjny dozór.

Radomscy kryminalni monitorując Internet w poszukiwaniu śladów przestępczej działalności natrafili na osobę, która na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży kusze. Policjanci ustalili tożsamość tej osoby – to 34-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego, który jak ustalili posiadał broń, której posiadanie w myśl ustawy o broni i amunicji jest zabronione. Kilka dni temu kryminalni zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli w jego pojeździe także elementy kuszy oraz wiatrówkę z lunetą. Mężczyzną był bardzo agresywny i wulgarny, znieważając przy tym funkcjonariuszy i grożąc im.

W toku dalszych czynności policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, które należą do mężczyzny. Zatrzymali jego 20-letniego brata, który uprawiał konopie. Policjanci zabezpieczyli ponad 60 sadzonek roślin, a także elementy kuszy, wiatrówkę, karabin, naboje, telefony i komputer. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezioną broń  i trafiła ona do dalszych badań.

34-latkowi przedstawiono zarzut wywierania wpływu na czynności służbowe oraz znieważenia funkcjonariuszy i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za przestępstwa te grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast jego 20-letni brat usłyszał zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu i 20-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony