Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Medale za "Niebiescy Dzieciom"

Data publikacji 12.12.2013

12 grudnia w komendzie wojewódzkiej na ul. Kochanowskiego odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego przedstawiciele Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu podziękowali za wsparcie i charytatywną pomoc poznańskim policjantom.

Od 12 lat poznańscy policjanci czynnie angażują się w działalność charytatywną. Festyn „Niebiescy Dzieciom” z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym szlachetnym przedsięwzięciu policjanci oczywiście nie są osamotnieni. W akcję zaangażowali się strażnicy miejscy, strażacy, żołnierze, a także wiele firm, osób prywatnych, urzędów i instytucji.

Festyn jest okazją do wspaniałej, atrakcyjnej zabawy dla najmłodszych a wszelki dochód z niego przekazywany jest na konto Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z przeznaczeniem na Oddział Chirurgii, Traumatologii.

Dzisiaj, 12 grudnia, przedstawiciele Szpitala osobiście podziękowali policjantom zaangażowanym w zorganizowanie charytatywnego przedsięwzięcia. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie szefa wielkopolskich policjantów uczestniczyli: Zastępca Dyrektora ds. medycznych Pani dr n.med. Dorota Woźnicka, Kierownik Działu Organizacji i Nadzoru Pani mgr Natalia Piłat-Daniszkowicz oraz Pan dr n.med Witold Porzucek.

W imieniu swoim oraz wszystkich małych pacjentów szpitala zaproszeni goście złożyli serdeczne podziękowania na ręce Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego, jego Zastępcy insp. Zbigniewa Hultajskiego, mł. insp. Romana Kustera Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu, nadkom. Huberta Haegenbartha Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Poznaniu oraz asp. sztab. Przemysława Łoniewskiego, który w 2001 roku był pomysłodawcą i inicjatorem pierwszego festynu „Niebiescy Dzieciom”. W dowód wdzięczności od przedstawicieli placówki policjanci otrzymali Medale za wybitne zasługi dla rozwoju i modernizacji szpitala.

Wszyscy obecni na spotkaniu zgodnie przyznali, że szlachetna inicjatywa poznańskiej Policji powinna być kontynuowana z korzyścią dla najmłodszych, którzy bardzo potrzebują pomocy. Insp. Rafał Batkowski zapowiedział jednocześnie, że festyn „Niebiescy Dzieciom” będzie jednym z wielu przedsięwzięć, jakich na rzecz i dla dobra dzieci podejmą się policjanci nie tylko w Poznaniu, ale również w całej Wielkopolsce.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony