Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Były egzaminator WORD zatrzymany

Data publikacji 12.12.2013

Policjanci z Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 41 – letniego mężczyznę, instruktora nauki jazdy, a byłego egzaminatora, który podejrzewany jest o powoływanie się na wpływy w kieleckim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i przyjęcie korzyści majątkowych w zamian za obietnicę pozytywnego wyniku egzaminów na prawo jazdy. Zatrzymanemu mężczyźnie może teraz grozić kara nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, na co dzień zajmujący się zwalczaniem korupcji, od pewnego czasu przyglądali się działalności jednego z właścicieli szkoły jazdy działającej na terenie Kielc. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji i zgromadzonego na tym etapie materiału dowodowego wynika, że 41 – letni mieszkaniec Kielc, powołując się na wpływy w kieleckim WORD, obiecywał załatwienie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy, w zamian za otrzymane korzyści majątkowe. W grę wchodziły różne kategorie prawa jazdy. Jak wstępnie ustalono, kwoty jakie żądał wahały się od 2 do 4 tys. złotych, a przestępczy proceder miał trwać od października ubiegłego roku do listopada 2013 roku. 41 – latek wywierał przekonanie wśród potencjalnych kandydatów na kierowców, którzy właśnie w taki sposób chcieli uzyskać uprawnienia, że jako były egzaminator WORD, jest w stanie załatwić pozytywny wynik egzaminu.

Na tym etapie śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Kielce – Zachód w Kielcach, policjanci ustalili, że mężczyzna przyjął pieniądze od trzech osób w łącznej kwocie 8 tys. złotych. Ostatecznie jednak, żadna z osób, która skorzystała z jego usług, nie uzyskała do tej chwili prawa jazdy.

Wczoraj, na terenie Kielc, mężczyzna został zatrzymany. Podczas wykonywanych czynności 41 - latek źle się poczuł. Przetransportowany został do szpitala, gdzie do chwili obecnej przebywa pod opieką lekarzy i nadzorem policjantów.

Jak podkreślają śledczy, sprawa nie jest jeszcze zamknięta i nie wykluczone, że podobnych osób, które w nieuczciwy sposób chciały uzyskać uprawnienia, może być więcej.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony