Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Mobilne Centrum Monitoringu - bezpieczeństwo we właściwym miejscu i czasie"

Data publikacji 12.12.2013

W Jeleniej Górze odbyła się konferencja poświęcona zakończeniu projektu Mobilne Centrum Monitoringu – bezpieczeństwo we właściwym miejscu i czasie”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013”.

Projekt „Mobilne Centrum Monitoringu – bezpieczeństwo we właściwym miejscu i czasie” realizowany jest przez dolnośląską Policję w ramach Priorytetu 6 Regionalnego Programu Operacyjnego – Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.

Na konferencję, w której uczestniczył m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Andrzej Łuczyszyn oraz komendanci jednostek policji garnizonu dolnośląskiego, zaproszeni zostali także przedstawiciele samorządów województwa dolnośląskiego i powiatu jeleniogórskiego, a także przedstawiciele innych współpracujących z Policją służb i instytucji.

Podczas spotkania podsumowującego projekt zaprezentowano m.in. auto Man – Mobilne Centrum Monitoringu, którego zakup sfinansowany został ze środków unijnych. Jego wartość, to blisko 1,5 mln złotych, z czego 60 % wartości stanowi sprzęt. Jest on wyposażony w najnowszej generacji sprzęt teleinformatyczny – radiostacje, kamery, umożliwiające obserwację, także w nocy. Jest to pojazd specjalistyczny, a będzie wykorzystywany przez policję dolnośląską podczas wszelkiego rodzaju imprez masowych – sportowych i rozrywkowych. Funkcje pojazdu, to dowodzenie, monitoring i mobilny komisariat. Ten specjalistyczny pojazd jest istotnym dopełnieniem i uzupełnieniem systemu bezpieczeństwa.

Podczas konferencji zaprezentowano również nowy specjalistyczny robot służący do zabezpieczania materiałów niebezpiecznych. Robot stanowi wyposażenie funkcjonariuszy z grupy pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP we Wrocławiu. 

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony