Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25 zarzutów dla włamywacza

Data publikacji 13.12.2013

Drawscy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o włamania do domków letniskowych, przyczep campingowych i budynków mieszkalnych będących w trakcie budowy. Włamywacz usłyszał aż 25 zarzutów. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Policjanci skrupulatnie zabezpieczali ślady pozostawiane przez włamywacza na  miejscach zdarzenia, typowali potencjalnych sprawców tych przestępstw. Ostatecznie jednak do rozwiązania zagadki tajemniczych włamań przyczyniły się zebrane informacje operacyjne. Dwa dni temu do policyjnego aresztu trafił 36-letni mieszkaniec Drawska Pomorskiego. Wczoraj mężczyzna usłyszał w sumie 25 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania.

Sprawca nie był wybredny i z ograbianych pomieszczeń zabierał wszystko co się dało. Niekiedy jego łupem padał sprzęt wędkarski, elementy metalowe lub narzędzia, innym razem artykuły spożywcze alkohol czy ubrania. Nie pogardził też sztućcami czy zabawką dla dziecka. Część rzeczy już sprzedał, jednak podczas przeszukań zarówno w mieszkaniu jak i pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli duże ilości trefnego towaru. Część łupów 36-latek próbował również ukryć w zaroślach na obrzeżach miasta. 

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty a dziś stanie przed sądem, który zadecyduje o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna działał jednak w warunkach recydywy co zwiększa zagrożenie karą o połowę.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony