Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperata

Data publikacji 13.12.2013

49-letni mieszkaniec Gąsawy w powiecie żnińskim próbował popełnić samobójstwo. Na szczęście w porę został odnaleziony przez policjantów, którzy uniemożliwili mu dokonanie czynu samobójczego i przekazali lekarzom.

Do zdarzenia doszło w środę (11 grudnia) około 10:20 w Gąsawie pow. Żnin. Patrolujący miasto mundurowi otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w miejscu swojego zamieszkania próbuje popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany w informacji adres. Tam sprawdzili wszystkie budynki znajdujące się na terenie posesji. Gdy próbowali wejść do mieszkania okazało się, że drzwi były zamknięte, a prośby o otwarcie drzwi okazały się bezskuteczne. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna właśnie we własnym domu chciał dokonać tego desperackiego czynu. W trakcie, gdy policjanci próbowali znaleźć choćby uchylone okno, kolejni policjanci na miejsce przywieźli żonę mężczyzny, która wyraziła zgodę na wyłamanie drzwi, gdyż nie miała zapasowych kluczy do mieszkania.

Po wejściu do środka policjanci zastali w jednym z pokoi mężczyznę z założoną na szyi pętlą. Niezwłocznie przeprowadzili akcję reanimacyjną i wezwali pogotowie ratunkowe. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna przeżył i trafił do szpitala.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony