Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie policjantów z Krzysztofem Hołowczycem

Data publikacji 13.12.2013

W obiektach Zarządu Lotnictwa Policji CUL Lotnisko Warszawa Babice na Bemowie odbyło się spotkanie policjantów z Krzysztofem Hołowczycem, jednym z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mającym w swoim dorobku zarówno tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar.

Na spotkanie zorganizowane przez Stołeczną Grupę Wojewódzką IPA przybył Krzysztof Hołowczyc oraz Maciej Wisławski – rajdowiec znany i uznany w środowisku rajdowym kierowca. Od 1988 roku obaj panowie rozpoczęli wspólną przygodę w zdobywaniu najwyższych miejsc w klasyfikacji generalnej w Mistrzostwach Świata. W 1997 wspólnie  zdobyli tytuł Rajdowego Mistrza Europy.

W trakcie spotkania Krzysztof Hołowczyc oraz Maciej Wisławski zostali uhonorowani tytułem „Zasłużony dla sekcji polskiej IPA” za wielokrotny udział w projektach mających na celu profilaktykę bezpiecznej jazdy realizowanych przez Policję oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji. Sekretarz IPA Arkadiusz Skrzypczak wręczył rajdowcom honorowe legitymacje IPA, imienne koszulki policyjne oraz, od policjantów Wydziału Wywiadowczo Patrolowego KSP, ryngraf. Na zakończenie prelekcji Krzysztof Hołowczyc podkreślił rolę Policji w społeczeństwie. – Nie wyobrażam sobie naszego kraju bez Policji. Jesteście ważnym elementem w funkcjonowaniu naszego państwa. Cały czas wzrasta zaufanie społeczeństwa do Was. Tak trzymajcie – dodał.

Hołowczyc zaprezentował techniki bezpiecznej jazdy w zimowych warunkach atmosferycznych radiowozem policyjnym. – Musicie zawsze pamiętać – powiedział do zebranych policjantów - o dobrej ocenie sytuacji, przyczepności opon. To, że mamy zimowe opony nie zwalnia nas z kontroli nad pojazdem. Policjanci mówią, że kierowca nie dostosował jazdy do warunków pogodowych. I to jest prawda.

Wykład na temat bezpiecznej jazdy zakończony został próbnymi jazdami. Za kierownicą zasiadł Krzysztof Hołowczyc. Towarzyszyli mu policjanci, którzy chcieli na ,,żywo” poczuć chwilę ekstremalnej adrenaliny z mistrzem. W trakcie jazdy rajdowiec instruował funkcjonariuszy, jakie manewry wykonywać w trakcie poślizgu, a jakich unikać. Nad zabezpieczeniem medycznym imprezy czuwali ratownicy medyczni, zaprzyjaźnieni ze Stołeczną Grupą IPA.

(KSP / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 14.8 MB)

Powrót na górę strony