Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali pieniądze i sprzęt elektroniczny – przykry finał randek

Data publikacji 13.12.2013

Oleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Suwałk zatrzymali 22-letnią Małgorzatę C. oraz jej partnera 26-letniego Krystiana W. podejrzanych o liczne oszustwa. Z ustaleń policjantów wynika, że oboje za pomocą radiowego portalu randkowego poznawali swoje ofiary. Następnie po zdobyciu zaufania pożyczali od nich pieniądze, sprzęt elektroniczny, wyłudzali zakupy i doładowania telefoniczne. Za oszustwo grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Oleccy kryminalni od ponad  trzech miesięcy pracowali nad sprawą oszustw. Początkowo policjanci dysponowali  bardzo skąpymi informacjami. Szereg czynności wykonanych w tej sprawie doprowadził do przełomu w prowadzonym postępowaniu.

We wtorek 10 grudnia br. policjanci wydziału kryminalnego oleckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Suwałk zatrzymali 22-letnią Małgorzatę C. i 26-letniego Krystiana W. Z ustaleń kryminalnych wynika, że para w nielegalny sposób działała na terenie powiatów: oleckiego, suwalskiego i augustowskiego. Policjanci rozpracowali także sposób działania oszustów. Z zebranych informacji wynika, że swoje przyszłe ofiary poznawali na portalu randkowym  jednej z rozgłośni radiowych. Przedstawiali się jako rodzeństwo. Kontaktowali się dzwoniąc z komórek  lub wysyłając  sms-y. Następnie dochodziło do spotkań bezpośrednich. Podejrzani po zdobyciu zaufania nowo poznanych osób snuli wraz z nimi wspólne plany na przyszłość. Potem dochodziło do pożyczania pieniędzy, laptopów, wyłudzania zakupów lub doładowań telefonicznych. Wstępne straty poszkodowanych oszacowano na blisko 8 tys. złotych. Kryminalni nadal ustalają kolejnych poszkodowanych, którzy spotykali się z parą oszustów. Wczoraj podczas przeszukania stancji podejrzanych policjanci znaleźli blisko 7 tys. złotych oraz sprzęt elektroniczny.

Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym  łącznie 10 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa i policjanci zapowiadają kolejne zarzuty. Decyzją  sądu wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy i najbliższe dwa  miesiące spędzą za kratkami.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony