Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla policjantów powiatu kartuskiego

Data publikacji 13.12.2013

Wczoraj funkcjonariusze z powiatu kartuskiego wzbogacili się o cztery radiowozy oraz dwa pojazdy nieoznakowane. Zakup pojazdów był możliwy dzięki wsparciu samorządów powiatu kartuskiego. Ponadto Gmina Kartuzy i Gmina Przodkowo ufundowały sprzęt informatyczny oraz foto/video.

Wczoraj przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlingier, przedstawiciele lokalnych władz oraz kapelan kartuskiej jednostki.
 
Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach mł. insp. Tadeusz Trybuś złożył podziękowania Staroście Powiatu Kartuskiego, Burmistrzowi Kartuz oraz wójtom gmin Sierakowice, Przodkowo, Chmielno i Sulęczyno, które w połowie sfinansowały zakup radiowozów. Łączny koszt pojazdów wyniósł prawie 400 tys. złotych. Drugą połowę środków pokryła Komenda Główna Policji.
 
Nowe radiowozy to nowoczesne samochody Kia Ceed w wersji kombi ze 135 konnym silnikiem specjalnie przygotowane na potrzeby Policji. Radiowozy trafią do posterunków w Sierakowicach, Przodkowie, Chmielnie i w Sulęczynie natomiast pojazdy nieoznakowane do kartuskich kryminalnych.

Dodatkowo policjanci z Kartuz i Przodkowa  otrzymali sprzęt informatyczny oraz foto/video. m.in. zestaw komputerowy ze specjalistycznym oprogramowaniem do sporządzania planów sytuacyjnych z miejsc zdarzeń.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony