Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali Sprintera

Data publikacji 13.12.2013

Efektem przygotowanej przez policjantów z powiatu krośnieńskiego zasadzki było odzyskanie skradzionego w Niemczech samochodu Mercedes Sprinter wartości około 140 tysięcy złotych oraz zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa.

Między 7 a 8 grudnia tego roku w miejscowości Elsterheide w Niemczech doszło do kradzieży samochodu marki Mercedes Sprinter wartości około 140 tys. złotych. Policjanci z powiatu krośnieńskiego ustalili, że skradziony samochód znalazł się w Polsce, zaparkowany na jednej z ulic w Gubinie. Policjanci pionu kryminalnego z Gubina i Krosna Odrzańskiego przygotowali zasadzkę, w której zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat podejrzanych o dokonanie tej kradzieży oraz zabezpieczyli skradziony samochód. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim wszczęła  w tej sprawie śledztwo własne i na jej wniosek krośnieński sąd aresztował obu mężczyzn na okres dwóch miesięcy.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i warsztatowych u 30-latka policjanci zabezpieczyli 8 działek dilerskich marihuany. Łącznie usłyszał w prokuraturze 4 zarzuty, oprócz kradzieży z włamaniem do samochodu i posiadania marihuany okazało się, że 30-latek jechał jako kierujący skradzionym Mercedesem Sprinterem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a ponadto ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.
 
Warty podkreślenia jest fakt, że w ostatnich dniach to już kolejny samochód skradziony w Niemczech, a odzyskany przez policjantów z powiatu krośnieńskiego. 3 grudnia tego roku policjanci z Gubina odzyskali VW Transportera T5 o wartości 120 tysięcy złotych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Policjanci odzyskali Sprintera

Opis filmu: kradzieże, przestępczość samochodowa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci odzyskali Sprintera (format flv - rozmiar 836.36 KB)

Powrót na górę strony