Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla osób podejrzanych o produkcję metamfetaminy

Data publikacji 14.12.2013

Na trzy miesiące do aresztu trafiły dwie osoby zatrzymane przez dolnośląskich policjantów - 29-letni mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami dokonanymi na terenie Czech oraz 30-letnia kobieta. Zatrzymani są obywatelami Czech. Oboje są podejrzani o udział przestępczym procederze produkcji metamfetaminy na terenie Polski.

Sąd aresztował na trzy miesiące 29-letniego mężczyznę i 30-letnią kobietę, podejrzanych o udział w przestępczym procederze produkcji metamfetaminy na terenie Polski. Do zatrzymania doszło 11 grudnia 2013 r. w godzinach rannych, w rejonie jednej z miejscowości powiatu trzebnickiego. Policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, wspierani przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu oraz policjantów Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych działań, namierzyli i zatrzymali po pościgu 29-letniego obywatela Czech, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami dokonanymi na terenie Czech, oraz podejrzewanego o produkcję środków odurzających na terenie Polski. Przy poszukiwanym policjanci znaleźli pistolet wraz z amunicją, jak się okazało gazowy.

Ponadto po wejściu na teren jednej z posesji na terenie gminy Długołęka, w garażu i domu policjanci znaleźli i zabezpieczyli kompletną linię technologiczną do produkcji metamfetaminy, w tym m.in. odczynniki, naczynia laboratoryjne, różnego rodzaju pojemniki z substancjami chemicznymi oraz inne urządzenia i przedmioty służące do produkcji narkotyków. Zabezpieczono także wyprodukowaną tam metamfetaminę, z której można było uzyskać około 2,5 tys. porcji handlowych. Jak szacują jednak policjanci, z zabezpieczonych na miejscu półproduktów można było wytworzyć w tym miejscu kilkanaście razy więcej narkotyków. Środki odurzające  mogły również trafiać do osób wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich z Polski i Czech.

W wyniku dalej prowadzonych działań, policjanci zatrzymali także 30-letnią kobietę, również obywatelkę Czech, która podejrzewana jest przez funkcjonariuszy o współudział w tym przestępczym procederze. Obecnie policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7 MB)

Powrót na górę strony