Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy przejęli nielegalny towar wart kilkadziesiąt tysięcy złotych

Data publikacji 14.12.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i funkcjonariusze Izby Celnej z Krakowa zatrzymali w Oświęcimiu 58-latka podejrzanego o przestępstwa skarbowe. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. ponad 700 paczek papierosów, nielegalny tytoń, a także alkohol nieznanego pochodzenia z podrobionymi znakami akcyzy.

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej  ustalili, że 58-letni mieszkaniec Oświęcimia  może trudnić się nielegalnym procederem. Do działań włączyli się celnicy  z Grupy Mobilnej z Krakowa. Wczoraj służby odwiedziły posesję 58-latka, gdzie - jak się  okazało podczas przeszukania, w których brał również udział  wyszkolony pies celników - ujawniono sporo nielegalnego towaru.

Mundurowi zabezpieczyli  ponad 700 paczek papierosów, blisko 8 kg nielegalnego tytoniu, 30 butelek alkoholu nieznanego pochodzenia  z podrobionymi znakami akcyzy, kilkaset etykiet markowych alkoholi oraz 150 podrobionych banderoli.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że mężczyzna próbował oszukać Skarb Państwa na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna  w przeszłości był już karany za podobne przestepstwa. Teraz 58-latek musi liczyć się z wysoką grzywną.

(KWP w Krakowie / mg)

 

 

Powrót na górę strony