Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zrabowali staruszkowi 100 tysięcy złotych

Data publikacji 14.12.2013

Policjanci zatrzymali sprawców napadu na 82-letniego mężczyznę w Rydułowach. Po włamaniu się domu, przestępcy pobili i skrępowali staruszka, a następnie skradli mu 100 tysięcy złotych oszczędności. Obaj zatrzymani siedzą już w areszcie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który opiekuje się swoim starszym sąsiadem: poprzedniego dnia wieczorem do domu przy ul. Skalnej w Rydułtowach włamali się dwaj sprawcy, którzy pobili i skrępowali 82-letniego właściciela, a następnie skradli jego oszczędności - prawie 100 tysięcy złotych.

Do akcji wkroczyli kryminalni z komisariatu w Rydułtowach oraz komendy w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki ich ustaleniom trafnie wytypowano i zatrzymano sprawców napadu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Rydułtów w wieku 34 i 38 lat. Jeden z nich był już w przeszłości karany.

Część skradzionych pieniędzy została już odzyskana. Teraz policjanci ustalają, co stało się z resztą oszczędności staruszka.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony