Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili, aby odzyskać dług

Data publikacji 15.12.2013

Bieruńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcąc odzyskać dług, zwabili dłużnika do lasu. Tam grozili mu m.in. odcięciem palców. Za swój czyn usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek około 17.00 w Imielinie. Dwaj bracia, prowadzący działalność budowlaną, chcąc odzyskać kilka tysięcy złotych, jakie winny im był podwykonawca, postanowili zmusić dłużnika do zwrotu wierzytelności. Obmyślili plan, zgodnie z którym nieuczciwy pracownik, który unikał z nimi kontaktu, miałby się w końcu rozliczyć.

Dłużnik został zwabiony do imielińskiego lasu, gdzie dwaj bracia zagrozili mu odcięciem palców w przypadku dalszego zalegania ze zwrotem wierzytelności. Swoją groźbą chcieli nastraszyć podwykonawcę i odzyskać pieniądze. Mężczyzna rzeczywiście wystraszył się, jednak o zdarzeniu zawiadomił natychmiast policjantów.

Dwaj bracia w wieku 20 i 26 lat za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Za przestępstwo to grozi im do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

 

Powrót na górę strony