Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie przy wigilijnym stole

Data publikacji 15.12.2013

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, wspólnie z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, zaprosili na spotkanie wigilijne pozostające pod opieką fundacji osierocone rodziny, których ojcowie zginęli w czasie pełnienia służby. Uroczystość uświetnił występ mł. asp. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego, który grał i śpiewał kolędy.

W minioną sobotę odbyła się wspólna wigilia, w której uczestniczyli nadinsp. Józef Gdański, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, oraz rodziny poległych funkcjonariuszy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, ksiądz dr Zbigniew Czerniak, Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Arcybiskup Senior Edmund Piszcz, przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSSZ Policjantów, a także osoby na co dzień wspierające działalność fundacji. Uroczystość odbyła się dzięki wsparciu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas wigilijnego spotkania Święty Mikołaj wręczył rodzinom prezenty ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSSZ Policjantów i sponsorów. Wszyscy obecni połamali się opłatkiem, składając życzenia.

Uroczystość uświetnił występ mł. asp. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego, który grał i  śpiewał kolędy.

W podziękowaniu dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki. Irena Zając, Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, podziękowała nadinsp. Józefowi Gdańskiemu i asp. szt. Małgorzacie Kowalewiczowi za okazane serce, wręczając statuetkę .

Na Warmii i Mazurach jest wielu funkcjonariuszy, którzy pomagają przetrwać rodzinom poległych policjantów. Bardzo ważna i nieoceniona jest pomoc materialna, która trafia do dzieci, których ojcowie zginęli w czasie pełnienia służby.
Każda śmierć to tragedia osobista i materialna rodzin, które pozbawione opieki, często tracą jedynych żywicieli. Sytuacja finansowa niektórych rodzin jest bardzo ciężka. Najczęściej giną młodzi wiekiem i stażem pracy policjanci. Renta przysługująca rodzinie jest zbyt niska, aby zapewnić utrzymanie osieroconej rodzinie.

Każdy z nas składając ślubowanie wypowiadał słowa „ślubuję strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (...)”. Każdy z nas podczas codziennej służby naraża swoje życie. Dlatego to właśnie my powinniśmy najlepiej rozumieć te słowa i wspierać się wzajemnie.

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach >>

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony