Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń i amunicja w szafie

Data publikacji 16.12.2013

W podprzemyskim domu podkarpaccy policjanci wydziału kryminalnego zabezpieczyli nielegalnie posiadaną broń oraz kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji różnego kalibru. Śledczy sprawdzają, czy nielegalny arsenał był używany przez jego posiadaczy. Zatrzymano dwie osoby - kobietę oraz jej dwóch synów. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów w Hemanowicach może być przechowywana nielegalna broń i amunicja. Po przeszukaniu funkcjonariusze wydziału kryminalnego zabezpieczyli schowaną w szafie sprawną broń długą, pistolet gazowy oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji ostrej różnego kalibru.

Posiadacze arsenału: 53-letnia kobieta oraz dwaj jej synowie wyjaśnili, że znaleziony zbiór znajdował się w ich domu od kilkudziesięciu lat, a został zgromadzony przez ich przodków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Przyznają się do naruszenia przepisów z ustawy o broni i amunicji w zakresie jej posiadania.

Policjanci z Przemyśla kontynuują postępowanie. Jego przedmiotem będzie ustalenie czy znaleziona broń była używana do popełnienia przestępstw, np. do kłusownictwa. W tym celu zabezpieczone jednostki broni zostaną przesłane do biegłych z zakresu balistyki, którzy w tym zakresie wydadzą opinię.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony