Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowe zatrzymanie

Data publikacji 16.12.2013

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową kazimierskiej komendy zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 18 lat, mieszkańców powiatu kazimierskiego, podejrzanych o nielegalną uprawę posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości marihuany. Łącznie zabezpieczono ponad 2 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości 69 tys. złotych. Teraz trzem z nich może grozić pobyt w więzieniu na czas nie krótszy od lat 3, natomiast 17-latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej podczas przeszukania jednego z mieszkań w gminie Skalbmierz znaleźli ponad 2 kilogramy suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

W związku z tą sprawą kryminalni zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o nielegalną uprawę, posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Idąc tym tropem śledczy zatrzymali kolejnych dwóch 17-letnich mieszkańców powiatu kazimierskiego, którzy posiadali oraz udzielali narkotyku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 2300 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości 69 tys. złotych. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz trzem z nich może grozić pobyt w więzieniu na czas nie krótszy od lat 3, natomiast 17-latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony