Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni negocjatorzy pomogli mężczyźnie

Data publikacji 17.12.2013

Policyjny negocjator z głuchołaskiego komisariatu odwiódł od samobójstwa 37-latka. Mężczyzna próbował skoczyć z dachu budynku. Był w słabej kondycji psychicznej w związku z problemami osobistymi. Po badaniu lekarskim trafił w ręce specjalistów.

W sobotę około 19:00 policjanci z Głuchołaz otrzymali informację o mężczyźnie siedzącym na dachu jednego z budynków w mieście. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował patrol policji, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Powołany został również zespół policyjnych negocjatorów. Na miejscu po kilku minutach był już pierwszy z negocjatorów, który na co dzień jest funkcjonariuszem prewencji w głuchołaskim komisariacie. Funkcjonariusz wszedł na dach budynku gdzie zastał 37-latka. Mężczyzna oświadczył, że chce skoczyć, gdyż ma problemy osobiste. Policjant rozpoczął z nim rozmowę, którą prowadził przez około półtorej godziny.

Przeprowadzone na miejscu przez głuchołaskiego policjanta skuteczne negocjacje udaremniły próbę samobójczą. Profesjonalnie przeprowadzona rozmowa doprowadziła do rozwiązania trudnej i groźnej sytuacji. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony