Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione artykuły w ukrytym magazynie

Data publikacji 17.12.2013

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kobietę, która handlowała podrobioną odzieżą, obuwiem i galanterią. Funkcjonariusze zabezpieczyli 663 sztuki takich artykułów. Przedstawiciel właścicieli znanych światowych marek oszacował straty na około 360 tys. złotych. Nieuczciwej sprzedawczyni grozi do 2 lat więzienia.

W piątek 13 grudnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wkroczyli do jednego ze sklepów odzieżowych w Poznaniu. W trakcie przeszukania znaleźli 663 sztuki podrobionej odzieży, obuwia i galanterii. Przedstawiciel firm, które są właścicielami znaków towarowych oszacował straty na około 360 tys. złotych. Odpowiedzialna za obrót podróbkami kobieta to właścicielka sklepu. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat więzienia.

Przestępczy proceder był zakamuflowany. Podrobione produkty mogli kupić tylko wtajemniczeni klienci. Po przyjściu do sklepu trzeba było podać hasło. Wówczas sprzedawczyni zabierała kupca na zaplecze i tam dochodziło do transakcji. W sklepie oferowane były odzież, obuwie i galanteria znanych światowych producentów.

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu docierały sygnały, że w jednym ze sklepów oferowane są podrobione produkty. Towar nie był jednak eksponowany, lecz starannie ukryty. W miniony piątek do akcji wkroczyli funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą. W trakcie przeszukania sklepu znaleźli na zapleczu ruchomą ściankę, za którą ukryty był dodatkowy magazyn. Tam właśnie nieuczciwa kobieta przechowywała podrobione produkty. Została zatrzymana.

Śledczy przestawili właścicielce sklepu zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, do których nie miała prawa. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara grzywny oraz do 2 lat więzienia. Podrobione artykuły zostały zabezpieczone.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony