Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy policjanci rywalizowali w Katarze

Data publikacji 17.12.2013

Reprezentacja Polskiej Policji pod kierownictwem mł. insp. Tomasza Kubickiego uczestniczyła w III Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych. Do sportowej walki, w stolicy Kataru – Doha, nasi reprezentanci stanęli z 37 drużynami z całego świata. Ostatecznie policyjna reprezentacja zajęła 11 miejsce.

III Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych odbyły się w Doha – stolicy Kataru na początku grudnia tego roku. Polską - sześcioosobową reprezentacją - kierował mł. insp. Tomasz Kubicki - Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie. Polskę reprezentowali: st. post. Anna Wojtulewicz z KPP Mońki, podinsp. Maciej Wojciechowski z WSPol Szczytno, asp. sztab. Adam Thiel z KPP Lębork, sierż. szt. Paweł Piotraschke SP Słupsk, post. Jakub Burghard KP Krynica Zdrój.

W zmaganiach uczestniczyło 38 reprezentacji z całego świata m.in. Etiopii, Chin, Wenezueli, Jordanii. Mężczyźni mieli do pokonania dystans 12 km, kobiety 8 km. Zmagania odbywały się w bardzo trudnych warunkach (+31 stopni °C) i na ciężkiej trasie. Nasi zawodnicy ambitnie walczyli na poziomie swoich najlepszych życiowych rezultatów. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Czołowe lokaty, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn zdobyli głównie zawodnicy Kenii i Etiopii.

W przeciwieństwie do wielu innych narodowych reprezentacji, każdy z członków polskiej drużyny jest czynnym zawodowo policjantem, realizującym w pierwszej kolejności obowiązki zawodowe, a dopiero później uprawiających sport. Jest to często kontynuacja wcześniejszej zawodniczej kariery dla budowania dobrego wizerunku Policji i Polski na arenie międzynarodowej.

Wśród Polaków najlepszy wynik uzyskał aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata Policji w Maratonie - sierż. szt. Paweł Piotrashke ze Szkoły Policji w Slupsku, zajmując 29 miejsce z czasem 40 minut. Później kolejno - 40 miejsce asp. sztab. Adam Thiel z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku,  47 - podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytniei, 51 - post. Jakub Burghard z Komendy Powiatowej Policji w Krynicy Zdroju. Ogólnie, suma wyników dała polskiej reprezentacji 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nasza jedyna reprezentantka st.post. Anna Wojtulewicz, zajęła 10 miejsce z czasem 31 minut 54 s.

Jak przyznaje inspektor Kubicki: „Patrząc na poziom tegorocznych Mistrzostw uważam, że w tym miejscu należą się wielkie słowa uznania za postawę i walkę dla  wszystkich naszych zawodników. Szczególne gratulacje i słowa uznania należą się Ani Wojtulewicz, która była jedną z dwóch europejskich zawodniczek kończących zawody w pierwszej 10-tce. Wyprzedziła ją jedynie Aktualna Mistrzyni Europy  i 6 –ta zawodniczka w biegu na 3km z przeszkodami ostatnich Igrzysk Olimpijskich - Londyn 2012”,  zaznacza Kubicki.

Nasza reprezentacja przygotowuje się już do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w maratonie, które odbędą się w Austrii.

Gratulujemy!

(KWP w Opolu / SP Słupsk / mw)

 

 

Nagranie audio Wypowiedź Pawła Piotraschke

Pobierz plik Wypowiedź Pawła Piotraschke (format mp3 - rozmiar 2.13 MB)

Powrót na górę strony