Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież biżuterii o wartości 70 tys.zł

Data publikacji 17.12.2013

Szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. 36- letni mieszkaniec Szczecina podejrzany jest o kradzież biżuterii o wartości około 70 tys. zł, natomiast 47 – latek odpowie za paserstwo. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty. Sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze, wobec sprawcy kradzieży areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, natomiast dla starszego dozór Policji.

Do zdarzenia doszło w piątek w centrum Szczecina. 36 – latek  wykorzystując chwilową nieuwagę personelu zabrał ze sklepu jubilerskiego paletę na której znajdowało się 20 sztuk łańcuszków, wartych łącznie około 70.000 zł i uciekł. Poszkodowany powiadomił o fakcie policjantów, którzy na miejscu zdarzenia przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli zapis z monitoringu zainstalowanym w salonie.

Kryminalni na podstawie zebranych materiałów wytypowali sprawcę kradzieży i zatrzymali 36 – latka. Mężczyzna posiadał przy sobie jeden ze skradzionych łańcuszków. Sprawca był już wcześniej notowany za  inne przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili także, że zatrzymany przekazał znanemu sobie  47 –latkowi dwa łańcuszki pochodzące z kradzieży, które ten wstawił do jednego ze szczecińskich lombardów.

Starszy z mężczyzn wiedząc, że wstawia  „trefny” towar wprowadził w błąd właściciela lombardu informując go, że biżuteria jest jego własnością. Funkcjonariusze zatrzymali  47- latka. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty: 36 – latek odpowie za kradzież mienia, natomiast 47 – latek za paserstwo umyślne. Obu podejrzanym zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Komendant Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania i dozoru Policji. Decyzją sądu 36- latek trafił na 3 miesiące do aresztu, natomiast  wobec 47-letniego mieszkańca Szczecina  zastosowano dozór Policji.

Część skradzionego mienia została odzyskana przez właściciela sklepu i jego pracowników oraz policjantów, którzy zabezpieczyli łańcuszki w lombardzie i przy 36 – latku.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony