Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabójstwo

Kryminalni z komendy przy ulicy Grenadierów w przeciągu niespełna doby ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie zabójstwa. 33-letni Maciej S. i 27-letni Wiktor Ł. zaatakowali nożem pięciu mężczyzn. Wszystko zaczęło się od drobnej sprzeczki na klatce schodowej. Pokrzywdzeni pili alkohol, napastnicy zwrócili im uwagę i wyprosili z bloku. Nie wystarczyło im, że zgodnie z ich prośbą towarzystwo kontynuowało spotkanie nieopodal, ale już na świeżym na powietrzu. Jeden z pokrzywdzonych zmarł na miejscu, trzech ciężko rannych trafiło do szpitala. Dziś prokurator podejmie decyzję o dalszym losie zatrzymanych.

Wszystko zdarzyło się w niedzielny wieczór. Policjanci zostali powiadomieni przez załogę pogotowia ratunkowego o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło przy ulicy Ostrobramskiej. Funkcjonariusze, którzy natychmiast pojawili się we wskazanym miejscu ustalili prawdopodobny przebieg całego zajścia.

Z relacji świadków wynikało, że pięciu mężczyzn piło alkohol w klatce schodowej jednego z bloków. W pewnym momencie dwóch innych zwróciło im uwagę i wyprosiło z klatki. Towarzystwo przeniosło się więc na zewnątrz. Po kilkunastu minutach cała piątka została zaatakowana przez mężczyzn, spotkanych chwilę wcześniej. Napastnicy zadawali ciosy nożem. Jeden z pokrzywdzonych zmarł na miejscu, a trzech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Policjanci z komendy przy ulicy Grenadierów natychmiast rozpoczęli działania, które miały na celu ustalenie, kim byli sprawcy oraz ich błyskawiczne zatrzymanie. Stróże prawa przeprowadzili szeroko zakrojone czynności operacyjne, dokładnie sprawdzali każdą informację, każdy sygnał. Dzięki wnikliwości i ogromnemu zaangażowaniu bardzo szybko ustalili, kim byli napastnicy. Pozostawało już tylko zatrzymanie. 33-letni Maciej S. i 27-letni Wiktor Ł. wpadli w ręce kryminalnych wczoraj po południu w samochodzie na terenie Warszawy.

Policjanci pionu operacyjnego oraz dochodzeniowo-śledczego wykonali cały szereg czynności, które w efekcie złożyły się na szeroki materiał dowodowy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu zabójstwa. Dziś funkcjonariusze doprowadzą ich do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o dalszym losie obu mężczyzn.

(KSP / pt)

 

Powrót na górę strony