Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona odzież i kosmetyki

Data publikacji 17.12.2013

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP w ostatnich dniach skontrolowali bazar przy ulicy Bakalarskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. W trakcie działań zatrzymali 4 osoby, które wprowadzały do obrotu podrobione perfumy i odzież. Policjanci zabezpieczyli 2750 sztuk odzieży i 510 sztuk perfum.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w KSP podczas działań skierowanych na zwalczanie zagrożeń związanych z nielegalnym handlem wyrobami bez polskich znaków akcyzy, a także towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych producentów odzieży i kosmetyków, skontrolowali bazar przy ul. Bakalarskiej.

W trakcie działań policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia prawie 2750 sztuk odzieży i 510 sztuk perfum. Ich uwagę zwrócił przede wszystkim towar ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, zarówno odzież, jak i kosmetyki mają zastrzeżone znaki towarowe.

Policjanci zatrzymali 52-letniego obywatela Sri Lanki, 57-letnią obywatelkę Ukrainy, 34-letniego obywatela Rumunii i 38-letniego obywatela Afganistanu. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wynosi około 127 tysięcy złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.63 MB)

Powrót na górę strony