Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za udział w zbiegowisku

Data publikacji 17.12.2013

Policjanci z Katowic zatrzymali 32 chuliganów, którzy próbowali zakłócić obchody rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”. Stróże prawa przesłuchują zatrzymanych, świadków oraz analizują zebrany do tej pory materiał wideo. Prowadzący sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Wczoraj około 17:00 grupa około 150 kibiców GKS Katowice przemieszczała się do wyznaczonego przez organizatora uroczystości miejsca pod pomnikiem. W tym czasie w pobliżu pojawiła się 80-osobowa grupa chuliganów, deklarujących sympatię do chorzowskiego klubu piłkarskiego. Odpalili oni race, a ich zachowanie wskazywało na dążenie do konfrontacji z grupą z Katowic. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci, którzy zabezpieczali przebieg uroczystości. Aby nie dopuścić do eskalacji konfliktu, funkcjonariusze użyli gazu obezwładniającego i pałek.

Policjanci zatrzymali 32 osoby, które swoim zachowaniem naruszyły prawo. Stróże prawa przesłuchują zatrzymanych, świadków, gromadzą wszelkie informacje na temat zajść oraz analizują zebrany do tej pory materiał wideo w celu określenia indywidualnej odpowiedzialności uczestników incydentu pod kopalnią. Zajmujący się sprawą policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób, które naruszyły prawo i porządek pod KWK „Wujek”.

(KWP w Katowicach / pt)

 

Powrót na górę strony