Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla łódzkiej Policji

Data publikacji 17.12.2013

17 grudnia 2013 roku przed Urzędem Miasta Łodzi nastąpiło przekazanie na stan Komendy Miejskiej Policji w Łodzi 10 nowych, nieoznakowanych radiowozów marki Kia Ceed. Pojazdy w połowie zostały sfinansowane przez Miasto a w połowie przez Policję. Łączny koszt to 650 tysięcy złotych.

Auta te o mocy 135 KM mogą rozwinąć prędkość max do 195 km/h. Wszystkie  doposażone zostały w systemy łączności radiowej i sygnalizacji świetlnej. Klucze do radiowozów, z rąk Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej, odebrał Komendant Miejski Policji w Łodzi podinsp. Piotr Beczkowski.

W minionym roku władze Łodzi wspierały Policję finansując dodatkowe, ponadnormatywne patrole kwotą 500 tysięcy złotych. Przeznaczyły także 150 tysięcy złotych na adaptację budynku przy ulicy Tuwima 12 a, gdzie już wkrótce przeniesiona zostanie logistyka z Komendy Miejskiej przy Sienkiewicza. Na miejsce tych wydziałów i służb wspierających ustawowe zadania Policji przeprowadzą się funkcjonariusze śródmiejskiego komisariatu. „Jedynka” najprawdopodobniej jeszcze w styczniu 2014 roku przestanie funkcjonować w budynku przy Alei Kościuszki 19 pozostając nadal w centrum miasta czyli przy ul. Sienkiewicza 28/30.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony