Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobione tonery

Data publikacji 18.12.2013

Policjanci zabezpieczyli podrobione tonery o wartości ponad 350 tys. złotych. Towar sprzedawany był klientom jako oryginalny. Nieuczciwym handlowcom grozi do 2 lat więzienia, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

Policjanci z wydziałów do walki z przestępstwami gospodarczymi KWP i KMP w Opolu  weszli do hurtowni zajmującej się sprzedażą tonerów do drukarek. Funkcjonariusze podejrzewali, że w jest tam sprzedawany towar z podrobionymi znakami towarowymi.

Z ustaleń śledczych wynika, że oszuści podrobione tonery sprzedawali jako oryginalny asortyment renomowanej światowej firmy. Śledczy zabezpieczyli ponad 600 tonerów do drukarek. Pełnomocnik pokrzywdzonej marki, który współpracował z funkcjonariuszami, oszacował wartość zabezpieczonego mienia na ponad 350 tys. złotych. Śledczy ustalili, że hurtownia jest filią firmy zarejestrowanej na Wyspach Brytyjskich. Klient mógł zamówić towar przez Internet lub telefonicznie w angielskiej firmie. Następnie zamówione tonery przechodziły przez opolską hurtownię, skąd bezpośrednio trafiały do klienta. Opakowania do złudzenia przypominały oryginały. Cena również nie wzbudzała podejrzeń kupujących. Była o około 10 proc. niższa niż na rynku.

Nieuczciwym handlowcom za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat więzienia, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

Opolscy śledczy wyjaśniają między innymi skąd pochodził podrobiony towar.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony