Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 18.12.2013

Zielonogórscy policjanci, dzięki swojej pracy operacyjnej, dotarli do posesji na terenie Nowej Soli, gdzie znajdowały się części z kradzionych samochodów. Dotychczas zidentyfikowano 7 pojazdów. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna przyznał się do ich kradzieży.

Policjant z Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze ustalił, że silnik ze skradzionego we wrześniu w Sulechowie volkswagena passata został zamontowany  w samochodzie jednego z mieszkańców Nowej Soli. W ubiegły czwartek (12.12) zielonogórscy policjanci udali się do Nowej Soli i zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Ustalili, że na terenie posesji znajduje się garaż, a w nim części z innych skradzionych samochodów. Podczas przeszukania garażu policjanci zidentyfikowali 7 skradzionych volkswagenów z Sulechowa, Zielonej Góry i Głogowa. Policjanci zabezpieczyli do prowadzonego postępowania dwa transportowe busy, w którym znajdowały się różne części samochodowe, oraz jeden częściowo rozebrany volkswagen passat.
 
Zatrzymany 25-latek przyznał się do kradzieży siedmiu zidentyfikowanych samochodów. Postępowanie karne w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. Zabezpieczone części są obecnie badane przez biegłego, co pozwoli na zidentyfikowanie innych skradzionych pojazdów. Ich status będzie sprawdzany – również w bazach Interpolu i Systemu Informacyjnego Schengen. Trwają ustalenia dotyczące skali przestępstwa oraz innych osób odpowiedzialnych za ten proceder.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony