Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ma na koncie 200 oszustw internetowych

Data publikacji 18.12.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie blisko 200 oszustw na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Sprawca, wykorzystując zdobyte podstępem dane pozwalające na administrowanie kontami w jednym z portali aukcyjnych, wystawiał do sprzedaży nieistniejące przedmioty i przyjmował płatności od pokrzywdzonych na specjalnie do tego celu utworzone konto bankowe. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

17 grudnia 2013 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw internetowych. Jak ustalili policjanci, sprawca działał od stycznia 2012 roku do grudnia 2013 roku. Mężczyzna najpierw pozyskiwał podstępem dane pozwalające na administrację kontami w jednym z internetowych serwisów aukcyjnych. Następnie podejrzany wykorzystywał „przejęte” konta do wystawiania na aukcji nieistniejących towarów.

Sprawca oszukiwał w ten sposób osoby zainteresowane kupnem wystawianych do sprzedaży przedmiotów, przyjmując płatności na specjalnie do tego celu otwarte konto bankowe. Do chwili obecnej funkcjonariusze udowodnili 23-latkowi blisko 200 tego typu czynów. Straty w tej sprawie oszacowano łącznie na ponad 50 tysięcy złotych. Policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z przestępczym procederem i ustalają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych podobnych zdarzeń.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony