Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na taksówkarza

Data publikacji 18.12.2013

Za napad na taksówkarza odpowiedzą dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 28 oraz 22 lat. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Jak ustalili śledczy, mężczyźni wsiedli do taksówki i poprosili o kurs. Kiedy samochód zatrzymał się we wskazanym miejscu zaatakowali kierującego. Jeden z nich złapał mężczyznę za szyję i przyciskał do fotela, a drugi zadał cios w głowę. Napastnicy skradli taksówkarzowi portfel i wyrwany z pojazdu taksometr i cuekli. Dzisiaj obydwaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około 21:30 w Chełmie. Do stojącej na postoju, w centrum miasta, taksówki wsiadło dwóch mężczyzn. Poprosili o kurs w rejon osiedla Rejowiecka. Kiedy dojechali na miejsce zaatakowali kierowcę. Jeden z napastników zaczął przyciskać kierowcę do fotela. W tym czasie drugi z mężczyzn, siedzący z przodu, zadał mu cios w głowę. Napastnicy skradli taksówkarzowi portfel z  pieniędzmi i dokumenty oraz wyrwali znajdujący się wewnątrz pojazdu taksometr, po czym oddalili się w nieznanym kierunku.

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. Wartość strat oszacował na łączną kwotę 3 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili i zatrzymali wczoraj podejrzanych o napad - okazali się nimi dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 22 oraz 28 lat. Starszy z mężczyzn był niemal sto razy notowany przez Policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Swój pierwszy konflikt z prawem miał już jako nieletni. Natomiast młodszy z zatrzymanych odpowiadał za przestępstwa przeciwko mieniu, przestępstwo narkotykowe oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Jeszcze dzisiaj obaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony