Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano dwóch kolejnych podejrzanych o śmiertelne pobicie

Data publikacji 18.12.2013

Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch podejrzanych do śmiertelnego pobicia 20-latka, do którego doszło 14 marca na osiedlu Szkolnym w Krakowie. Obaj są mieszkańcami Nowej Huty.

14 marca około godz. 22.00 policja otrzymała informację o ciężko pobitym  mężczyźnie, który leży  koło jednego z bloków na os. Szkolnym w Krakowie. Reanimacja nie przyniosła rezultatów – 21-latek zmarł. Zaraz po zdarzeniu policjanci zatrzymali kilku mężczyzn. Zebrany materiał nie pozwolił jednak na przedstawienie im zarzutów.

W trakcie  prowadzonego postępowania, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta,  trwało drobiazgowe zbieranie  dowodów, ustalanie świadków, odtwarzanie przebiegu zdarzenia , typowanie sprawców. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ustalili,  że 20-latka pobiło  4 mężczyzn.  Ich ustalenie  oraz  kolejne zatrzymania to efekt bardzo wnikliwej  pracy operacyjno-wykrywczej.

Pierwsze zatrzymanie nastąpiło 22 kwietnia - w ręce policjantów wpadł 24-letni mieszkaniec Nowej Huty. Mężczyzna usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Człowiek ten  już odbywa karę pozbawienia wolności.  

Kolejnym podejrzanym w tej sprawie jest 25-letni  mężczyzna, o ustalonej tożsamości. Z uwagi na to, że mężczyzna  uciekł z kraju, zostało wydane  postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów  o pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura  wydała za nim list gończy.

Cały czas trwały policyjne  ustalenia  pozostałych 2 sprawców, którzy brali udział w bójce. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ich zatrzymanie  we wtorek (17 grudnia). Obaj są mieszkańcami Nowej Huty . 23-latek  usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Podejrzany był już notowany wcześniej za uszkodzenie mienia. 27-latek  natomiast  usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz posiadania broni bez zezwolenia.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony