Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej samochodów i paser w rękach Policji

Data publikacji 18.12.2013

Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci zwalczający przestępczość samochodową, aby odnaleźć skradziony samochód i zatrzymać złodzieja. Do policyjnego aresztu trafił również 33- letni mężczyzna, który pomagał w ukryciu skradzionego bmw. Odpowie on również za posiadanie ok. 150 porcji amfetaminy. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór.

W ubiegłą niedzielę dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o kradzieży bmw, który zaparkowany był pod jednym z gdańskich hoteli. Pokrzywdzony obywatel Niemiec wartość samochodu oszacował na kwotę 80 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego już po kilku godzinach ustalili, gdzie auto jest najprawdopodobniej przechowywane. W pewnym momencie pojawił się tam 33-letni mężczyzna. Do akcji natychmiast wkroczyli kryminalni. Ich ustalenia potwierdziły się. W garażu na gdańskiej Oruni stało zaparkowane skradzione bmw. W samochodzie policjanci znaleźli urządzenie służące do zagłuszania sygnału GPS.

33-latek został zatrzymany. Przy sobie miał kilka gramów amfetaminy. Funkcjonariusze przeszukali również jego mieszkanie. W trakcie sprawdzania wszystkich pomieszczeń, znaleźli kolejne gramy narkotyków. Łącznie zabezpieczyli 150 porcji amfetaminy.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili mężczyznę, który stał za kradzieżą bmw. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże samochodów i włamania.

33-latek usłyszał zarzut paserstwa i posiadania znacznej ilości narkotyków. Natomiast 40-letni gdańszczanin odpowie za kradzież z włamaniem. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Śródmieście. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem i posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony