Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali narkotyki turystom w Zakopanem - zostali zatrzymani

Data publikacji 19.12.2013

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, która sprzedawała narkotyki na Podhalu. Śledczy szacują, że grupa wprowadziła już do obrotu co najmniej kilogram marihuany oraz 2 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ok. 150 tys. złotych.

Od pewnego czasu zakopiańscy policjanci otrzymywali sygnały, że w ich regionie  zaczęły się pojawiać  duże ilości amfetaminy oraz  marihuany. Te hurtowe ilości narkotyków  trafiały do pomniejszych dilerów, którzy oferowali je turystom.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz policjantami z Zakopanego  oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej rozpoczęli rozpracowanie grupy, którego uwieńczeniem było  zatrzymanie  handlarzy oraz zlikwidowanie składu narkotyków.  Podczas zorganizowanej akcji zatrzymano 4 mężczyzn w wieku od 23 do 31 lat, członków tej grupy - wszyscy są mieszkańcami  powiatu tarzańskiego.

Magazyn narkotyków, a także miejsce, gdzie porcjowano środki odurzające, znajdowały się w garażu u jednego z członków grupy. To właśnie tu zatrzymano dwóch  przestępców. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku porcjowania amfetaminy. Kiedy zorientowali się, że  policjanci wchodzą do garażu, próbowali wrzucić  1,5-kilogramowy  worek z amfetaminą  do studzienki kanalizacyjnej, ale policjanci im to udaremnili. 

Podczas przeszukania pomieszczenia znaleziono marihuanę, wagi, woreczki strunowe oraz różnego rodzaju akcesoria. Zabezpieczono  także wypełniacze czyli substancje służące do zwiększenia wagi narkotyków, a tym samym oszukania odbiorców  i zwiększenia zysków

Z zabezpieczonych narkotyków można sporządzić ok. 3 tys. działek o wartości czarnorynkowej ok. 80 tys. złotych.

Śledczy szacują, że grupa wprowadziła już do obrotu co najmniej kilogram marihuany oraz 2 kg amfetaminy  o czarnorynkowej wartości ok. 150 tys. złotych.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu  zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 3 podejrzanych sąd zastosował  3-miesięczny areszt. W  ramach śledztwa  nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową W Nowym Sączu policjanci ustalają  pochodzenie narkotyków. Przewidywane są kolejne zatrzymania  osób uczestniczących  w tym procederze.

(KWP w Krakowie / mg)

Film Sprzedawali narkotyki turystom w Zakopanem - zostali zatrzymani

Pobierz plik Sprzedawali narkotyki turystom w Zakopanem - zostali zatrzymani (format mp4 - rozmiar 4.82 MB)

Powrót na górę strony