Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kalendarz mazowieckiej Policji na rok 2014

Data publikacji 19.12.2013

Dzisiaj w radomskim kinie Helios odbyła się uroczysta premiera kalendarza mazowieckiej Policji, na której nagrodzono autorów prac plastycznych stanowiących ilustracje wydawnictwa.

Wzorem lat ubiegłych Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu przygotowała kalendarz promujący bezpieczeństwo, tym razem ze szczególnym udziałem dzieci i młodzieży. Do realizacji kalendarza zaproszono wszystkich uczniów szkół podstawowych (klas I-III) z Radomia i z powiatu radomskiego. Uważamy, że stan szeroko rozumianego bezpieczeństwa zależy od postawy, zachowań i stylu życia, które kształtują się od najmłodszych lat każdego człowieka. Stąd też hasło przewodnie kalendarza -  "Uczę się, bawię, żyję bezpiecznie!". Spośród wszystkich prac wybrano w drodze konkursu 13 najlepszych, które stały się ilustracjami kart kalendarza.

Ich autorzy to: Weronika Machnio z PSP 24 w Radomiu,  Julia Michalska z PSP 24 w Radomiu, Aleksandra Woźniak z PSP w Sołtykowie, Patrycja Lasota z PSP 24 w Radomiu, Julia Kasprzyk z PSP 24 w Radomiu, Antonika Solecka z PSP 24 w Radomiu, Julia Romanowska z PSP w Jasieńcu Iłżeckim, Wiktoria Pardela z PSP w Chomentowie, Jakub Mika z PSP w Kozłowie, Kuba Koziej z PSP w Kozłowie, Natalia Kulińska z PSP w Odechowie, Maria Niemkiewicz z PSP 6 w Radomiu, Jakub Moskwa z PSP w Janiszewie.

Partnerami mazowieckiej Policji w tym projekcie są:  Starostwo Powiatowe w Radomiu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP Województwa Mazowieckiego. W współfinansowanie wydawnictwa włączył się także Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz trzy firmy Zakłady Mleczarskie FigAND, Radmot Sp. z o.o. i s.k., TeKa Decor. Dziękujemy także firmie nMEDIA Centrum Reklamy za realizację oprawy graficznej i wydruk oraz radomskiemu kinu Helios za pomoc w realizacji premiery kalendarza.

W trakcie premiery kalendarza wyróżniono zwycięzców konkursu nagrodami ufundowanymi przez WORD w Radomiu. Ponieważ święta tuż, tuż – atmosferę podkreślił występ uczniów Szkoły Podstawowej z Odechowa, którzy zaprezentowali wspaniałą wersję Jasełek.

Kalendarze w dużej części nieodpłatnie trafią do szkół podstawowych z naszego regionu. Nakład ogólny to 1500 egzemplarzy.

Mamy nadzieję, że czas poświęcony przez nauczycieli i dzieci w szkołach przy okazji tworzenia wspomnianych prac plastycznych był atrakcyjną formą profilaktyki, a kalendarz który powstał przez cały 2014 rok będzie przypominał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszystkim życzymy bezpiecznego 2014 roku!

(KWP w Radomiu / mg)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony