Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek odpowie za bezprawne przejęcie profilu jednego z urzędów

Data publikacji 19.12.2013

Policjanci z Legnicy zatrzymali 16-latka, który przejął administrowanie oficjalnym kontem jednego z urzędów na portalu społecznościowym. Jak twierdził, profil wybrał zupełnie przypadkowo. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy komputery oraz cyfrowe nośniki danych należące do nieletniego. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy 17 grudnia 2013 r. zatrzymali 16-letniego mieszkańca jednej z podlegnickich miejscowości podejrzanego o bezprawne przejęcie profilu na jednym z portali społecznościowych.

Wcześniej przedstawiciele jednego z urzędów w Legnicy zawiadomili legnicką Policję o tym, że nieznana osoba przejęła administrowanie oficjalnym portalem na jednym z serwisów społecznościowych. Początkowo osoba, która zaatakowała profil, zamieszczała linki do innych stron, ogłoszenia komercyjne, z czasem całkowicie przejęła administrowanie strony stając się jej menagerem.

Legniccy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę. Podczas przesłuchania młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nazwał się „samoukiem informatykiem”. Tłumaczył, że codziennie wiele godzin spędza przed komputerem. Początkowo bawił się na różnych stronach i systemach. W połowie tego roku postanowił spróbować swoich sił. Jak twierdził, profil wybrał zupełnie przypadkowo.

U zatrzymanego policjanci zabezpieczyli trzy komputery oraz cyfrowe nośniki danych. Ze względu na wiek sprawcy jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło specjalne podziękowanie od jednego z dużych portali internetowych za współpracę w zwalczaniu przestępczości internetowej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony