Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napady na sklepy zatrzymany

Data publikacji 20.12.2013

Policjant z komisariatu na Targówku w czasie wolnym od służby rozpoznał na przystanku autobusowym podejrzanego o napady na sklepy. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę. W prokuraturze Piotr S. usłyszał 5 zarzutów rozboju. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, podejrzany 33-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci prowadzili ustalenia w związku z napadami na sklepy na Targówku. Sprawca napadał na sklepy spożywcze. Mężczyzna każdorazowo wybierał ustronne obiekty handlowe, które obsługiwały kobiety, atakował w takich godzinach, kiedy nie było żadnego ruchu. Za każdym razem mężczyzna groził pozbawieniem życia, z pistoletem skierowanym w stronę ekspedientki i zabierał pieniądze znajdujące się w kasie. Jego łupem padło ponad 5 tys. złotych.

Około południa policjant z wydziału kryminalnego z Targówka, w czasie wolnym od służby, w drodze do pracy na przystanku autobusowym rozpoznał po rysopisie podejrzewanego o napady na sklepy mężczyznę. Funkcjonariusz ruszył za mężczyzną, szybko powiadomił policjantów z Targówka, jednocześnie prowadząc obserwację. Przy ulicy Krasnobrodzkiej policjanci wspólnie zatrzymali Piotra S.

33-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z Pragi Północ zebrali materiał dowodowy. W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyzna napadał na sklepy z pistoletem na metalowe kulki. W prokuraturze Piotr S. usłyszał łącznie 5 zarzutów rozboju. Podejrzany w trakcie przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, podejrzany 33-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

(KSP / mj)

Film Podejrzany o napady na sklepy zatrzymany

Opis filmu: rozboje


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzany o napady na sklepy zatrzymany (format flv - rozmiar 2.84 MB)

Powrót na górę strony