Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano fałszywych funkcjonariuszy

Data publikacji 20.12.2013

Chełmscy policjanci wspólnie z policjantami CBŚ w Lublinie zatrzymali dwóch mieszkańców Chełma. Mężczyźni, podając się za funkcjonariuszy straży granicznej, weszli do mieszkania 54-letniej kobiety. Podczas przeszukania znaleźli 9 tysięcy złotych, które zabrali i wyszli. Jak się później okazało, nie byli to prawdziwi funkcjonariusze. Obydwaj usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia na osiedlu Dyrekcja Górna w Chełmie. Do mieszkanie 57- letniej kobiety zapukało dwóch mężczyzn. Podając się za funkcjonariuszy straży granicznej, weszli do mieszkania. Twierdzili, że muszą dokonać pilnego przeszukania. Jeden z nich miał na sobie mundur. Drugi był jedynie częściowo umundurowany. Mężczyźni nie okazywali przy tym żadnych dokumentów ani legitymacji. Gdy w jednym z pomieszczeń znaleźli 9 tysięcy złotych, zabrali je i - nie wystawiając pokwitowania - opuścili mieszkanie. To zaniepokoiło pokrzywdzoną kobietę, która o całym zdarzeniu poinformowała dyżurnego chełmskiej komendy.

Jak się okazało nie byli to prawdziwi funkcjonariusze. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali sprawców. To dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 20 i 33 lat. Obydwaj usłyszeli już zarzuty podawania się za funkcjonariuszy publicznych oraz kradzieży. Wczoraj prokuratura zastosowała wobec 20- latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 30-latek zostanie doprowadzony do prokuratury jeszcze dzisiaj, również z wnioskiem o dozór.
 
Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony