Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe tablice, planowana kradzież i wykroczenia podczas próby ucieczki

Data publikacji 20.12.2013

Nie zatrzymali się do kontroli, mieli fałszywe tablice rejestracyjne zrobione z płyty PCV, podczas próby ucieczki popełnił szereg wykroczeń, które kosztowały ich 30 punktów karnych. Jak się okazało, fałszywe tablice miały posłużyć do kradzieży paliwa na jednej ze stacji. Teraz mężczyźni, zatrzymani po pościgu przez policjantów z powiatu ząbkowickiego, za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci otrzymali informację, że od strony Wrocławia jedzie opel astra, a w nim dwóch mężczyzn, którzy w wcześniej, w okolicach Łagiewnik, manipulowali przy tablicach rejestracyjnych i zmieniali ubrania. Gdy policjanci zauważyli opisany samochód, ten miał już inne tablice rejestracyjne.

Z uwagi na podejrzane okoliczności, policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Mimo dawanych sygnałów do zatrzymania, kierujący nie zatrzymał się. Funkcjonariusze ruszyli za autem. Po zatrzymaniu okazało, że tablice rejestracyjne nie były zgodne z dokumentami i nie były oryginalne.

Powodem założenia fałszywych tablic, jak ustalili policjanci, była zaplanowana kradzież paliwa z jednej ze stacji benzynowych. Mężczyźni tłumaczyli, że odwozili znajomego do Wrocławia i wiedzieli, że zabraknie im paliwa na drogę powrotną. Przygotowali więc sobie w domu fałszywe tablice rejestracyjne, które zrobili z płyty PCV i namalowali inne numery rejestracyjne. Oryginalne tablice schowane były pod siedzeniem.

Mężczyźni, mieszkańcy powiatu kłodzkiego, zostali przewiezieni do komendy. Jak ustalono, obydwaj mieli już konflikt z prawem. Jeden z niech przebywał nawet na warunkowym zwolnieniu z więzienia – za przestępstwa przeciwko mieniu.

Teraz ponownie staną przed sądem, gdyż popełnili wykroczenia polegające na nie zatrzymaniu się do kontroli i podrobieniu tablic rejestracyjnych. Dodatkowo w trakcie ucieczki kierujący popełnił szereg wykroczeń, za które policjanci nałożyli 30 punktów karnych!

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony