Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali kolejne osoby podejrzane o oszustwa na wnuczka

Data publikacji 23.12.2013

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali kolejne osoby podejrzane o oszustwa metodą na wnuczka. Policjanci odzyskali także pieniądze, które sprawcy wyłudzili od mieszkanki Pragi. Tym razem w ręce funkcjonariuszy trafił Filip W., który usłyszał zarzuty za pięć takich przestępstw oraz 16-latek, który może mieć na swoim koncie dwa czyny. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Z informacji policjantów wynika, że w tym przypadku sprawcy działali zawsze w ten sam sposób. W trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzonymi podawali się za ich krewnych i prosili o pieniądze. Potem, dzwoniąc po raz kolejny, udawali funkcjonariuszy, przekonując swoje ofiary, że biorą udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani.

Dzięki mokotowskim kryminalnym kilka dni temu dwie osoby podejrzane o te oszustwa zostały zatrzymane i tymczasowo aresztowane. Jednak z informacji policjantów wynikało, że mężczyźni nie działali sami. Kwestią czasu było zatrzymanie ich wspólników. Filip W. wpadł w momencie, kiedy próbował dokonać przelewu pieniędzy, które wcześniej zostały wyłudzone od mieszkanki Pragi. W ręce funkcjonariuszy trafił także 16-latek. Okazało się, że obaj mogą mieć również związek z próbą jeszcze jednego oszustwa.

Policjanci przedstawili już zarzuty Filipowi W. 17-latek jest podejrzany o trzy oszustwa dokonane wspólnie z mężczyznami zatrzymanymi ostatnio przez kryminalnych oraz o dwa kolejne wspólnie z nieletnim. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

(KSP / mj)

Film Zatrzymali kolejne osoby podejrzane o oszustwa na wnuczka

Opis filmu: oszustwa na wnuczka


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymali kolejne osoby podejrzane o oszustwa na wnuczka (format flv - rozmiar 1.9 MB)

Powrót na górę strony