Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy policjanci zatrzymali zbiega

Data publikacji 23.12.2013

Policjanci z komendy powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali wczoraj uciekiniera z ostrowskiego aresztu śledczego. Mężczyzna ukrywał się w pomieszczeniu gospodarczym jednej z posesji na terenie powiatu ostrowskiego. Na wolności przebywał zaledwie 30 godzin.

W minioną sobotę, około godz. 12:00, dyżurny ostrowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o ucieczce z miejscowego aresztu śledczego tymczasowo aresztowanego mężczyzny. Policja natychmiast zorganizowała akcję pościgową za zbiegiem. Uciekinierem okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

W akcji uczestniczyło ponad 80 policjantów. Kontrolowane były drogi wylotowe z miasta i dworce. Rysopis uciekiniera otrzymały wszystkie sąsiednie jednostki Policji, powiadomiono również placówkę Straży Granicznej. Policjanci kontrolowali miejsca, w których mężczyzna mógł szukać pomocy w ucieczce.

Ostrowscy kryminalni sprawdzali lokalne środowisko przestępcze, z którym utrzymywał kontakty zbiegły mężczyzna. Ostatecznie, po kilkudziesięciu godzinach intensywnych poszukiwań, policjanci weszli na jedną z posesji w powiecie ostrowskim, gdzie miał się ukrywać uciekinier. W wyniku szczegółowego przeszukania, w pomieszczeniach gospodarczych, policjanci znaleźli leżącego pod stertą gałęzi zbiega.

Zatrzymany 29-latek trafił do aresztu śledczego we wrześniu tego roku. W związku z kradzieżami i włamaniami, których się dopuścił, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Teraz za ucieczkę z aresztu grozi mu do 2 lat więzienia.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali także trzech mieszkańców powiatu ostrowskiego, których rola w ucieczce aresztowanego będzie przedmiotem wyjaśnień.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony