Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł farmaceutyki i sprzedawał je w Internecie

Data publikacji 23.12.2013

Policjanci z Łodzi zatrzymali mężczyznę, który - wykorzystując dostęp do leków - kradł je, a następnie sprzedawał na aukcjach internetowych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bałuckiego komisariatu od kilku tygodni zajmowali się sprawą  kradzieży leków z jednej z hurtowni farmaceutycznych w Łodzi. Z każdym dniem zawężali krąg osób, które mogły być zamieszane w ten proceder.

19 grudnia 2013 roku funkcjonariusze, dysponujący niezbitym materiałem dowodowym, zatrzymali przy ulicy Pojezierskiej podejrzewanego 27-latka. Mężczyzna był pracownikiem wspomnianej hurtowni. Wykorzystując swobodny dostęp do farmaceutyków kradł po kilka opakowań leków dziennie, a następnie sprzedawał je na portalach aukcyjnych. Śledczy wykazali, że jego przestępczy proceder trwał nieprzerwanie od września do dnia zatrzymania.

Firma wyceniła, że łupem sprawcy mogły paść farmaceutyki o wartości blisko 22,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze odzyskali zdecydowaną większość skradzionych leków. Zatrzymany nie miał dotychczas konfliktu z prawem. Już usłyszał zarzut kradzieży, a także bezprawnego wprowadzania do obrotu produktów leczniczych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony