Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali pojazd skradziony we Włoszech

Data publikacji 23.12.2013

Policjanci wydziału kryminalnego myszkowskiej komendy odzyskali maszynę budowlaną o wartości blisko 300 tys. złotych, pochodzącą z kradzieży. Pojazd figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terenie Włoch. Jak się okazało, maszyna miał trafić tranzytem przez Polskę na Litwę.

Kryminalni z myszkowskiej komendy otrzymali informację o tym, że trasą DK – 1, w kierunku Koziegłów, przemieszcza się tir przewożący maszynę budowlaną marki "New Holland". We wskazany rejon natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy w miejscowości Zabjiak w gminie Koziegłowy namierzyli pojazd. Częściowo zdemontowana tzw. ładowarka była ukryta pod plandeką na naczepie tira.

W trakcie realizacji sprawy śledczy ustalili, że sprzęt budowlany o wartości blisko 300 tys. złotych został skradziony w grudniu we Włoszech i miał trafić na Litwę. Policjanci zabezpieczyli pojazd i zatrzymali kierowcę tira, który go przewoził. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego, za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Trwają dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony