Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

72-latka miała nielegalne papierosy, alkohol i tytoń - grozi jej wysoka grzywna

Data publikacji 24.12.2013

Policjanci z Inowrocławia przechwycili znaczne ilości nielegalnego "towaru". 72-letnia mieszkanka gminy Złotniki Kujawskie w pomieszczeniach gospodarczych miała specjalnie przygotowaną, murowaną kryjówkę. Tam przechowywała papierosy, tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Kobieta próbowała oszukać Skarb Państwa na blisko ćwierć miliona złotych.

Wczoraj (23.12) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją inowrocławskiej policji otrzymali informację o miejscu składowania nielegalnego tytoniu oraz alkoholu. Wcześnie rano mundurowi weszli do jednego z gospodarstw na terenie gminy Złotniki Kujawskie. Policjanci przeszukali gospodarstwo 72-letniej kobiety. W jednym z pomieszczeń gospodarczych, w specjalnie zakamuflowanym, murowanym schowku mundurowi znaleźli duże ilości nielegalnego towaru. Gdy kryminalni wyciągali "towar" ze skrytki, kobieta chwyciła dwa worki i usiłowała przerzucić je przez płot. To jednak się nie powiodło.

Policjanci zabezpieczyli ponad ćwierć miliona sztuk papierosów różnych marek, 68 kg tytoniu i ponad 56 litrów spirytusu. Cały "towar" mie miał polskich znaków akcyzy.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że kobieta próbowała oszukać Skarb Państwa na ponad ćwierć milina złotych.

72-latka jest dobrze znana policji oraz służbom celnym, bo w przeszłości miała prowadzone podobne sprawy, związane z posiadaniem i handlem towarem bez akcyzy. Ostatnio w październiku 2013 roku seniorce odebrany został „lewy” towar, za pomocą którego chciała oszukać Skarb Państwa na ponad 68 tys. złotych z tytułu nieodprowadzenia podatku akcyzowego. Nie było to widać dla niej nauczką.

Tym razem kobieta usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za posiadanie „lewego” towaru grozi jej wysoka grzywna. Sprawę oraz zabezpieczone dowody niebawem przejmują celnicy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony